Nežádoucí účinky při použití příliš velkého množství černého pepře

Černý pepř je oblíbené koření po celém světě, zejména v západních zemích. Černý pepř je nabitý antioxidanty, enzymy, bilkovinami a řadou různých vitamínů. Použití příliš velkého množství tohoto koření však může vést k naysledujícím vedlejším účinkům:

1. Poruchy

Nadměrné užívání černého pepře vede k gastrointestinálním problémům a může také vyvolat žaludeční onemocnění.

2. Pocit pálení v aludku

Použití příliš velkého množství černého pepře může také Vést k nepříjemnému pocitu pálení v žaludku. Proto v každém případě používejte toto koření pouze s mírou.

 

3. Dýchací potíže.

Černý pepř, pokud je používán v nadměrném množství, byl spojen s podrážděním krku, astmatem a dalšími dýchacími problémy.

4. Vede k suché pokožce

Podle mnoha nedávných studií může pravidelně používat příliš velké množství černého pepře způsobit suchou a šupinatou pokožku. Pokud coole takovou pokožkou, měli byste se vyhnout používání velkého množství černého pepře, protože může zhoršit a stav se svěděním a citlivou pokožkou.

5. Nepohodlí vs těhotenství

Vaše tělo je vždy citlivé na koření, když jste těhotná. Těhotné ženy by se měly držet dál od černého pepře, protože může vest k mnoha nepohodlí během prvních měsíců těhotenství. Pokud toužíte po pálivém koření, můžete použít minimální množství černého pepře a vyhněte se jeho častému používání. Konzumace velkého množ“ černého pepře může zvýšit riziko potratu.

6. Vyhněte se při kojení

Během kojení je třeba vyvarovat konzumaci černého pepře. Toto pálivé koření může procházet mateřským mlékem, měnit chuť mléka a také způsobit giavické potíže miminek.