Piper nigrum

Pepř je liána, dlouhá, hladká, bez chloupků, přichycená k jiným rostlinám kořeny. Stonky jsou svinuté, listy střídavé. Listy jsou jako betelové listy , ale delší a podlouhlé. Existují dva typy větví: větev nesoucí ovoce a větev trofická, z nichž obě vycházejí z intersticia listů. V kontrastu s listy je květenství ve tvaru veverky. Když dozraje, celý trs spadne. Plody drobné kulovité, asi 20-30 plodů na trsu, zprvu zelené, později žluté, ve zralosti červené. Z tohoto ovoce lze sklízet bílý pepř , červený pepř , zelený pepř a černý pepř.Spálení stromu je velmi křehké, při přepravě může při neopatrnosti stromek zemřít. Ovoce má mnoho semen. Pepř je běžný název pro produkty z pepře a dělí se na mnoho druhů podle barvy, doby sklizně...

 

Sklizeň a zpracování

Černý pepř a bílý pepř

Pepř se sklízí jednou ročně. Aby měli černý pepř , lidé sbírají ovoce, když se na trsu objeví nějaké červené nebo žluté ovoce, to znamená, když je ovoce ještě zelené; Příliš mladé plody bez lebky jsou velmi křehké.Při sušení se snadno lámou.Ostatní plody při sušení slupka zpevní a zčerná. Lidé, kteří chtějí mít bílý pepř (nebo pepř lebky ), sbírají ovoce, když jsou opravdu zralé, a pak odstraní skořápku. Tato odrůda má slonovinovou nebo šedou barvu, je méně vrásčitá a méně voňavá (kvůli ztrátě silic ), ale více kořeněná (protože ovoce je zralé).

Chemické složení

Pepř je také bohatý na vitamín C , dokonce více než rajčata . Půl šálku zelené, žluté nebo červené papriky zajistí více než 230 % potřeb vápníku 1 den / 1 osobu.

Pepř obsahuje 1,2-2% silice, 5-9% piperinu a 2,2-6% chanvixinu . Piperin a chanvicin jsou dva typy alkaloidů , které mají štiplavou chuť, která dává pepři pikantní chuť. Pepř dále obsahuje 8 % tuku, 36 % škrobu a 4 % popela.

 

Použití

Jako koření obvykle používejte pečený, voňavý a kořeněný pepř . Pepř je voňavý, štiplavý a povzbuzuje trávení, léčí řadu nemocí.

Pepř je také bohatý na antioxidanty, jako je beta karoten, který posiluje imunitní systém a zabraňuje ničení buněk způsobujících rakovinu a srdeční choroby.