Věděli jste o zdravotních výhodách našeho pepře?

Pepř je dlouhodobě mimořádně oblíbeným kořením v kuchyni každé rodiny a používá se v mnoha zemích. Kromě toho má černý pepř účinek na zlepšení zdravotních problémů. O výhodách černého pepře se dozvíme více v následujícím článku.

1. Charakteristika černého pepře

Pepř je popínavá, vytrvalá rostlina. Lidé znají pepřovník pod mnoha různými jmény jako: pepřovník, starověký strom, černý pepř atd. Existuje mnoho druhů pepře, u nichž černý pepř je druh semene, které má po usušení ještě slupku. skořápka se zvrásní a zčerná. Lidé často melou pepř na drobnou práškovou formu, pepřový prášek je voňavý a má štiplavou chuť.

Přestože černý pepř není tak pikantní jako pepř bílý, je mnohem voňavější a má mnohostranné využití. Černý pepř je kromě své role koření při zpracování potravin také lékem východní medicíny, přináší mnoho nečekaných účinků, které asi mnoho lidí nezná.

Černý pepř má mnoho zdravotních výhod

Černý pepř má mnoho zdravotních výhod

2. Zdravotní přínosy černého pepře

2.1. Zlepšuje trávicí systém a žaludeční potíže

Žaludeční potíže způsobené nedostatkem kyseliny chlorovodíkové. Pepř pomáhá stimulovat tvorbu kyseliny chlorovodíkové, zlepšuje žaludeční potíže a stav trávicího systému. Když je žaludek a trávicí systém zdravý, zlepšují se i problémy s plynatostí, nadýmáním, hromaděním plynu v žaludku nebo zácpou.

Zlepšený trávicí systém, zdravé tělo, dobrá vstřebatelnost

Zlepšený trávicí systém, zdravé tělo, dobrá vstřebatelnost

Podle některých průzkumů má černý pepř také schopnost stimulovat chuť, zlepšovat nechutenství, zvyšovat chuť k jídlu u lidí, je užitečným kořením pro ty, kteří chtějí přibrat.

2.2. Podporuje hubnutí a spalování tuků

Výzkumy ukazují, že vnější obal černého pepře obsahuje řadu živin, které jsou schopny rozkládat tukové buňky, pomáhají tělu spálit více kalorií nahromaděných v těle a pomáhají pravidelně vytlačovat pot a močit. tělo.

Rozpusťte přebytečný tuk, zlepšujte tvar těla

Rozpusťte přebytečný tuk, zlepšujte tvar těla

Pouhá konzumace pepře vám samozřejmě nemůže přinést dokonalou postavu, jakou chcete, abyste získali zdravou, vyváženou postavu, musíte kombinovat rozumnou stravu a cvičení.pravidelně cvičit.

2.3. Léčba nachlazení a kašle

Když jsme nachlazení, v dýchacích cestách se hromadí hlen, který způsobuje ucpaný nos a potíže s dýcháním. Díky své vysoké antibakteriální schopnosti pomůže pikantní chuť pepře zředit hleny, nosní sekrety, snížit ucpaný nos a více otevřít dýchací systém. K léčbě stačí použít ½ lžičky pepřového prášku smíchaného s 1 šálkem teplé vody, pít 2-3x denně.

2.4. Předcházet rakovině

Podle mnoha studií má černý pepř schopnost bránit růstu nádorů rakoviny prsu. Piperin obsažený v pepři je účinný v prevenci rakoviny. Pepř je také bohatý na vitamín A, vitamín C, flavonoidy, karotenoidy a další antioxidanty, které chrání tělo před škodlivými volnými radikály. Pepř zároveň obsahuje také polyfenoly, složky, které hrají roli v prevenci vysokého krevního tlaku, cukrovky a kardiovaskulárních chorob.

Zabraňuje rakovinným buňkám a škodlivým volným radikálům

Zabraňuje rakovinným buňkám a škodlivým volným radikálům

2.5. Bojujte s depresí, snižte stres

Když je tlak práce, rodiny a společnosti příliš velký na to, aby vás snadno unavil, znuděný nebo depresivní syndrom u matek po porodu, pak bude užitečným zachráncem černý pepř. Konzumace černého pepře zvyšuje energii pro tělo. Piperin v pepři pomáhá regulovat náladu, lépe funguje mozkový systém, pomáhá pozvednout ducha, přináší pocit pohodlí a mnoho optimistických myšlenek, miluje život, předchází depresím.

2.6. Vyléčit artritidu

Jedním z velkých využití černého pepře je pomoc při léčbě artritidy kolene . Piperin v pepři je velmi užitečný při léčbě artritidy. Černý pepř také přispívá ke zlepšení krevního oběhu, omezuje bolesti kloubů způsobené špatným krevním oběhem. Můžete smíchat trochu pepřového prášku s horkým olejem, poté jemně masírovat okolí kloubů, což pomůže prokrvení a zmírní bolest při špatném krevním oběhu.

Poznámka:

Při správném použití a ve správném dávkování vám černý pepř přinese nečekané účinky. Naopak nadužívání nebo zneužívání může vést k mnoha nebezpečným vedlejším účinkům. Omezit konzumaci pepře by měli lidé s vnitřním ohněm, horkem v těle, lidé alergičtí na pepř.

3. Černý pepř – Hlavní složka Novacurminu

Tablety Novacurmin obsahují složky z černého pepře, které pomáhají zlepšit trávicí systém

Tablety Novacurmin obsahují složky z černého pepře, které pomáhají zlepšit trávicí systém

Novacurmin perorální tableta účinně snižuje příznaky žaludečních vředů

Dan Khang Pharmaceutical Company s využitím skvělého využití černého pepře spustila produktovou řadu Novacurmin , což je zdravá výživa s přísadami získanými výhradně z přírody, které pomáhají tělu zdravému tělu uvnitř i vně.

Produkt je kombinací Novasol Cucurmin, což je nejnovější generace Nano kurkuminu, a Bioperine, což je kořeněná chuť pepře, vytváří perfektní recepturu, která přináší mnoho neočekávaných výhod: detoxikaci, ochranu jater; chránit kardiovaskulární systém a imunitní systém; předcházet rakovině a eliminovat volné radikály a zároveň omezit vedlejší účinky chemoterapie a radiační terapie; snížit žaludeční vředy, zlepšit trávicí systém; zvýšit množství červených krvinek, posílit odolnost, dát vám růžovou pleť, zdravé tělo.

Věřte a používejte Novacurmin s přísadami z černého pepře, které vám pomohou zlepšit a chránit vaše zdraví a také chránit zdraví vaší rodiny.

4. Na co si dát pozor pro správné používání černého pepře?

Černý pepř není zvláštní léčivá bylina, někdy nepostradatelná v každodenním jídle v rodině. Ne každý však ví, jak tuto známou léčivou bylinu rozumně, vědecky a účinně používat. Některé případy nesprávného použití mohou dokonce způsobit kontraproduktivní účinky, vést k nepříznivým účinkům na zdraví nebo jednoduše omezit nežádoucí účinky. Proto v procesu používání černého pepře je třeba vzít v úvahu následující body:

  • Některé případy použití černého pepře k vyléčení nemoci po dobu 1-2 dnů vykazují známky neúplného vyléčení, takže pochybují o použití této léčivé byliny, aniž by ji dále používali. Je však třeba poznamenat, že bylinné přípravky mají často pomalý nástup účinku, obvykle po nejméně 5-7 dnech, aby byl vidět účinek. Ačkoli "pomalu, ale jistě", přírodní byliny často léčí onemocnění úplně, takže se zřídka opakuje a lze je používat dlouhodobě bez obav z vedlejších účinků jako západní léky.
  • V procesu konzervace léčiva má velký vliv na léčebný efekt působení světla, teploty, vlhkosti a růstu mikroorganismů. Černý pepř je jednou z bylinek, které je těžké poškodit kvůli vlivům prostředí, nicméně, aby bylo zajištěno, že by měl být skladován ve vzduchotěsné nádobě, mimo vlhkost.
  • Protože v černém pepři je mnoho složek, které se snadno denaturují a produkují produkty, které nejsou zdraví prospěšné při dlouhodobém působení tepla. Pokud tedy černý pepř v pokrmech kombinujete, měli byste ho přidávat jako poslední, nevystavujte jej příliš dlouho vysokým teplotám.
  • Při bolestech v krku, angíně nebo problémech s močovými cestami může použití ostrých kořeněných jídel zhoršit stavy, pro pacienty této skupiny by neměly používat pepř.černý.